Menu główne
Organizacja
Rekrutacja
Kadra Pedagogiczna
Zajęcia dodatkowe
Zajęcia edukacyjne
Humor Przedszkolaka
Wiersze i piosenki
Model Absolwenta
Ćwiczyć każdy może
Akademia Zdrowego Przedszkolaka
Projekt "Jestem Przedszkolakiem"
Oferta pracy
Zapytania ofertowe
SPONSORZY
Dokumenty wewnętrzne

Gry dla najmłodszych
Yummy
Ciufcia
Rozlicz z nami swój PIT 2015

Pobierz program już dzisiaj i pomóż nam realizować naszą misję!

Losowa Fotka


Jesienne spacery 10.2012>> NABÓR <<
4, 5 i 6 latków
O nas
Publiczne Przedszkole w Podgórzynie to niezwykle kameralne miejsce, położone w samym sercu Karkonoszy. Mieści się w budynku dwukondygnacyjnym przy ul. Żołnierskiej 99.

W placówce dotychczas funkcjonowały dwa oddziały przedszkolne, od 01 września 2013 roku utworzona została trzecia grupa. Do przedszkola uczęszczają dzieci od 3 do 5 lat. Dzieci mają do dyspozycji przyjazne, kolorowe sale. Dla młodszej grupy zorganizowana jest sala do leżakowania. Przedszkole posiada plac wyposażony w odpowiedni sprzęt do zabaw.

Działania, które podejmujemy są ukierunkowane na dobro dziecka, jego indywidualne potrzeby i wszechstronny rozwój. Naszą wizją jest chęć stworzenia przedszkola otwartego, przyjaznego dziecku we współpracy z rodzicami i środowiskiem lokalnym, pozytywnie odbieranym przez wszystkich uczestników edukacji. Misją naszą natomiast jest, by dzieci nasze były wszechstronnie rozwinięte, odważne i potrafiły się zaprezentować.

Praca wychowawczo- dydaktyczna i opiekuńcza w przedszkolu prowadzona jest w oparciu o obowiązująca podstawę wychowania przedszkolnego oraz program wychowania przedszkolnego "Razem w przedszkolu" autorstwa Jolanty Andrzejewskiej,Jolanty Wieruckiej, wyd. WSiP i "Nasze przedszkole" autorstwa Małgorzaty Kwaśniewskiej i wieslawy Żaby-Żabińskiej, wyd. MAC Edukacja.
Oferujemy naszym dzieciom szereg doświadczeń w nabywaniu koniecznych umiejętności oraz poznawaniu świata.

Przedszkolaki doskonalą swój rozwój metodą Kinezjologii Edukacyjnej w działaniach codziennych. Dzieci nabywają wiedzy praktycznej i teoretycznej w zakresie zachowania bezpieczeństwa i udzielania pierwszej pomocy.
W celu różnorodnych doznań dziecka organizujemy spotkania z muzyką poważną i współczesną, inne atrakcje tj. wycieczki, imprezy okazjonalne oraz spotkania z ciekawymi ludźmi.